وبلاگ دریافت مقالات علمی

ژورنال های جعلی یا هایجک شده!

چاپ مقاله
ژورنال های جعلی ژورنال های جعلی یا هایجک شده! (Fake/Hijacked Journal) کلاهبرداری و سوء استفاده از نام و اعتبار یک ژورنال معتبر ، توسط افرادی سودجو جهت فریب نویسندگان مقالات و پژوهشگران! در طول سالهای اخیر به دنبال رشد قابل توجه علاقه مندی دانشجویان جهت چاپ مقالات خود در ژورنال های بین المللی و در عین حال ناآگاهی از معیارها و شاخص های صحیح این فرآیند (نظیر درک اشتباه از مفهوم ژورنال های open access) ، فرصتی برای کلاهبرداران پدید آورد که با جعل هویت برخی مجلات علمی معتبر ( از جمله شناسه ISSN ، اطلاعات شناسنامه ای ژورنال ، و….) وبسایت هایی را بعنوان وبسایت اصلی ژورنال بصورت حرفه ای ایجاد نمایند و در قبال دریافت مبالغ هنگفت ، مقالات را به چاپ آنلاین برسانند! بعنوان یک نمونه ژورنال جعلی میتوان به مجله هایجک شده نشنال پارک سوئیس (در آدرس جعلی naukpublication[dot]org) اشاره نمود که متاسفانه تقریبا اغلب مقالات آن را نویسندگان ایرانی تشکیل داده اند. اولین ژورنال هایجک شده مربوط به ژورنال سویسی Archives des Sciences...
ادامه مطلب
 

اشتباهات رایج در نگارش مقاله

چاپ مقاله

در ویدیو زیر اشتباهات رایج در نگارش مقاله (انگلیسی + ترجمه فارسی) را می توانید مشاهده کنید. [قسمت اول]

http://www.downloadpaper.ir/Data/Sites/1/DownloadPaper.ir/Mistakes-when-writing%20research.mp4


 

حذف چند میلیون مقاله از ریسرچ گیت

چاپ مقاله

حذف قریب الوقوع چند میلیون مقاله از ریسرچ گیت

🔹 هفته گذشته با تشکیل ائتلاف پنج ناشر بین المللی (از جمله الزویر) علیه بزرگترین شبکه اجتماعی دانشگاهی (ریسرچ گیت ResearchGate)، شکایت قانونی جهت حذف مقالات بارگذاری شده روی این وبسایت مطرح گردیده شد. پیش بینی میشود که به زودی شاهد ناپدید شدن چندمیلیون مقاله از این وبسایت باشیم.
🔸 منبع خبر : نشریه Nature
    doi:10.1038/nature.2017.22793

🔹 وبسایت ریسرچ گیت یک شبکه اجتماعی برای محققان می‌باشد که امکان به اشتراک گذاری مقالات و طرح پرسش و پاسخ و یافتن همکار را فراهم نموده. این وبسایت در سال 2008 ایجاد گردید و هم اکنون بالغ بر یازده میلیون کاربر بعنوان بزرگترین شبکه اجتماعی دانشگاهی محسوب می‌شود.

تاثیر طول عنوان مقاله

چاپ مقاله

تاثیر طول عنوان مقاله ؟!

🔹 آدریان لچفورد  و همکاران با ارزیابی 140 هزار مقاله پرارجاع منتشر شده در سالهای 2007 تا 2013 متعلق به نمایه Scopus، طول عنوان مقالات را با تعداد دفعات ارجاع به آن مقایسه نمودند. نتیجه جالب توجه بود!

🔸 مطابق گزارش این پژوهش تحت عنوان "مزایای عنوان کوتاه برای مقاله"  در ژورنال "Royal Society Open Science"  ژورنال هایی که مقالات با عنوان کوتاه تر منتشر میکنند، بیشتر مورد ارجاع قرار میگیرند!

🌐 منبع : DOI: 10.1098/rsos.150266

 

تفاوت عنوان "مجله علمی پژوهشی با مجله علمی پژوهش

چاپ مقاله

 وقتی با یک حرف "ی"، برای مقاله شما دام پهن می‌شود!

📩 دریافت یک ایمیل برای انتشار مقاله شما در یک مجله "علمی پژوهشی"، با حداقل زمان داوری و چاپ جهت دفاع از رساله دکتری یا پایان‌نامه ارشد، آن هم نهایتا در 15 روز! و اگر هم مسئله دفاع ندارید، دارای امتیاز بالا در مصاحبه دکتری ضمیمه پیام شده!

🚫 اما این پیام فقط یک سوء استفاده از یک سوء تفاهم است!

🔸 تفاوت عنوان "مجله علمی پژوهشی ..." با "مجله علمی پژوهش در ..." فقط در یک حرف "ی" است، اما فاصله ای به اندازه سوزاندن امتیاز و مجوز قابل کسب برای دفاع از یک رساله دکتری است!

🔹 مشاهده متعدد این قبیل تبلیغات، ضرورت توجه و اطلاع رسانی هرچه بیشتر را برای جامعه دانشگاهی کشور بیش از پیش آشکار می‌سازد.

📌 توضیح: مرجع اعتبارسنجی و رتبه‌بندی نشریات داخلی مورد تایید وزارت علوم، سامانه متعلق به معاونت پژوهش و فناوری وزارتخانه به آدرس journals.msrt.ir می‌باشد.

به روزرسانی لیست سیاه

چاپ مقاله

لیست سیاه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با افزودن 69 ژورنال متعلق به انتشارات "Symbiosis" و "Merit Research Journals" به روزرسانی شد.

به روزرسانی لیست سیاه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

چاپ مقاله

به روزرسانی لیست سیاه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

🔸 وزارت بهداشت لیست سیاه خود را با افزودن دو ژورنال هندیایی متعلق به انتشارات "World Wide Journals" به روزرسانی نمود.

ابطال اعتبار مقاله پس از انتشار

چاپ مقاله

 ابطال اعتبار مقاله پس از انتشار؟!

💬 پرسش:
معنای Retract شدن مقاله و یا retraction policy ژورنال چیست؟

✅ پاسخ:
بسیاری از ژورنال‌های معتبر این حق را برای خود قائل هستند که علیرغم انجام فرآیند داوری دقیق و تشخیص سرقت علمی در فرآیند چاپ مقاله، در هر زمان که ثابت شود مقاله منتشرشده دارای نوعی تخلف و سوء رفتار پژوهشی است، آن را سلب اعتبار نموده و ضمن حذف نسخه آنلاین آن، با یک اطلاعیه آن را به اطلاع عمومی خواهد رساند. بدیهی است نبود چنین سیاستی میتواند در مقالات برخی زمینه‌های خاص (نظیر پزشکی و درمان) منجر به صدمات غیرقابل جبران شود.

📎 تصویر ضمیمه سیر رشد Retract شدن مقالات در دو نمایه PubMed و Web of Science را نشان میدهد.


باطل شدن مقاله پس از انتشارمنبع: نشریه  Nature

آموزش جستجوی پیشرفته در PubMed

دانلود مقاله

اموزش سرچ (جستجوی) پیشرفته در پایگاه علمی پاپ مد در فایل زیر بصورت تصویری و به زبان فارسی اموزش داده شده است.

دانلود فایل اموزشی پاپ مد

 

دانلود ایبوک

دانلود کتاب
برای دانلود کتابهای زیر با ما مکاتبه کنید. . COD SUBJECT PAGE 1 ENCYCLOPEDIA 1 2 LIBRARY & INFORMATION SCIENCE 1 3 REFERENCE & RESEARCH 4 101 ACCOUNTING, BANKING & FINANCE 5 170 ADVERTISING 8 168 BUSINESS MANAGEMENT 8 104 BUSINESS & COMMERCE 10 106 ECONOMICS 17 167 ECONOMIC (AGRICULTURAL ECONOMY) 26 131 ECONOMICS (INTERNATIONAL ECONOMICS) 26 132 ECONOMICS (MACROECONOMICS) 26 133 ECONOMICS (MICROECONOMICS & INDUSTRIAL) 27 134 ECONOMICS (POLITICAL ECONOMY) 27 143 ENTREPRENEURSHIP 29 169 GLOBALISATION 30 171 TAXATION 31 115 MANAGEMENT & LEADERSHIP 31 146 MANAGEMENT (HUMAN RESOURCE MANAGEMENT) 38 147 MANAGEMENT (PROJECT MANAGEMENT) 39 148 MANAGEMENT (PUBLIC ADMINISTRATION) 40 149 MANAGEMENT (SECURITY & STRATEGIC MANAGEMENT) 41 185 MARKETING & BRANDING 42 107 EDUCATION 43 135 EDUCATION (EARLY YEARS & CHILDHOOD STUDIES) 52 166 EDUCATION (EDUCATIONAL PSYCHOLOGY) 57 136 EDUCATION (POST‐COMPULSORY &...
ادامه مطلب
 
Page 3 of 38 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 > >>
Site Map | Printable View | © 2008 - 2020 Your Company |