معرفی پایگاه اطلاعاتی اسکوپوس

Posted by مدیر پرتال دانلود مقالات علمی 30/01/1392 Categories: آشنایی با پایگاه ها و سایتهای علمی

بزرگترین پایگاه اطلاعاتی «چکیده» و «استنادی» جهان است.یعنی علاوه بر چکيده مقالات، داراي فهرست منابع هر مقاله نيز بوده و بدين ترتيب امکان محاسبه تعداد استنادات به هر مقاله را فراهم می‌کند. از این رو مي‌توان دريافت هر مقاله در اين مجموعه، تا کنون چند بار توسط ساير مقالات مورد استناد قرار گرفته است که اين خود شاخصي برای تعیین کيفيت مقاله می شود. همچنین موثرترین کشورها، نشریات، موسسات علمی، آثار و دانشمندان از این طریق مشخص می­شوند. اواخر سال 2004 از سوی الزویر (ناشر هلندی) راه اندازی شد.این پایگاه با همکاری 21 مؤسسه از سراسر جهان ارائه شده و به سرعت رقیب جدی موسسه اطلاعات علمی شد که قریب 50 سال پیشرو نمایه­های استنادی در جهان بود.دارای متون پژوهشی و منابع کیفی از «تمام حوزه­های علوم» می باشد.بیش از 15.000 عنوان مجله علمی از 4.000 ناشر بین­المللی را تحت پوشش قرار می­دهد.این تعداد شامل 1.000 مجله دسترسی آزاد، 500 مجموعه مقالات همایش ها و... می­شود. این مجموعه 100% با مقالات مدلاین همپوشانی دارد.علاوه بر مقاله مجلات، منابع علمی وب، مجموعه مقالات همایش­ها، پایان نامه ها، پروانه های ثبت اختراع و... را در بر می­گیرد.

در مجموع 33 میلیون چکیده در این پایگاه موجود است. نتایج برگرفته از 386 میلیون صفحه وب علمی، همین­طور 21 میلیون پروانه ثبت اختراع در این مجموعه وجود دارد.

کاربرد پایگاه:

با استفاده از این پایگاه اطلاعاتی علاوه بر شناسایی، جستجو و دسترسی به مقالات کیفی از مهمترین مجلات و ناشران معتبر، می­توان فعالترین نویسندگان، سازمانها و مراکز تحقیقاتی، مجلات هسته در هر حوزه موضوعی را تعیین و رتبه­بندی نمود.

لازم به ذکر است: پایگاه یاد شده یک پایگاه چکیده است و برای دسترسی به متن کامل مقالات باید مجلات ناشران تحت پوشش را بصورت الکترونیکی مشترک بود. در این صورت می­توان با استفاده از لینک­ها به متن کامل رسید.این پایگاه گران­قیمت «روزانه» آپدیت می شود.

نحوه ی جستجو:

امکان «جستجو و غربال یافته ها» از ویژگی های قوی و یگانه این پایگاه است.جستجو در میان یافته­ها، گسترش و محدود کردن نتایج جستجو بدون محدودیت و به صورت مناسب قابل انجام است.استفاده از عملگرها و جستجوهای خاص در آن ممکن است. حتی امکاناتی چون  جستجوی کلمه و بازیابی شکل مفرد و جمع (با قاعده یا بی قاعده) آن  را دارد.محیط کار قابلیت شخصی­سازی دارد.

View User Profile for مدیر پرتال دانلود مقالات علمی دانلود مقاله + پسورد سایتهای علمی + دانلود کتاب و پایان نامه + تهیه استاندارد

Comments

 
6 + 1 =  

Site Map | Printable View | دانلود کتاب مقاله پایان نامه | تهیه استاندارد | پسورد دانشگاه |© شرکت هوشمند رایانه طاها

دانلود کتاب
پسورد دانشگاه ها
تبادل لینک رایگان

امتیاز بدهید!
دانلود پیپر را در گوگل محبوب کنید.

آموزش های مهندسی برق
آموزش های مهندسی صنایع
آموزش های مهندسی عمران
آموزش های مهندسی مکانیک
آموزش های مهندسی نرم افزار
آموزش های اصول مقاله نویسی
● آموزش های رایگان
● تبلیغات دیجیتال هوشمند
● استخدام در فرادرس

لینک دوستان ( نحوه ی تبادل لینک و مشاهده سایر لینک ها )